Youtube, Türkiye’deki videolara reklam ücreti ödemeye başlayınca, birçok kullanıcı Youtube üzerinde video paylaşarak gelir elde etmeye başladı. Video yayınlayarak, en iyi kazanç sağlayacağınız platform adsense ve youtube ortaklığıdır. Elbette videolardan para kazanabilmek için Google adsense bağlı bir youtube kanalınız olması gerekiyor. Siz sadece video yüklüyor ve izlenme elde etmeyi bekliyorsunuz, videolarınız izlendikçe para kazanıyorsunuz. Kullanıcıların dilinden düşmeyen sorulardan birisi de şu; youtube kaç para veriyor? Bu yazımızın devamında tüm merakınızı gidereceğiz.
Öncelikle youtube videolarından para kazanmak için hazırlamış olduğunuz özgün videolarınızın bulunduğu kanalın Google adsense ile ilişkilendirilmiş olması gerekiyor. Youtube telif haklarına önem veren bir platformdur. Bu nedenle başka kanallarda yer alan videoları, kendi kanalınıza yüklemenize ve bu videolardan youtube izlenme elde ederek para kazanmanıza izin vermeyecektir. Videoları kendi kanalınıza yükleseniz bile videolar için telif uyarıları gönderecektir. Eğer bu uyarılara uymadan, başka kanalların videolarını yani size ait olmayan videoları yüklerseniz en sonunda kanalınızı bloke edecektir. Bu sebepten dolayı para kazanmak istiyorsanız, telifi size ait olan videolar ile işlem yapmalısınız.


Youtube Kaç Para Veriyor?

Aslında herkesin merak ettiği bir sorudur. Youtube kaç izlenmeye ne kadar para veriyor gibi birçok soru soruluyor. Fakat şunu belirtmeliyiz ki bunun kesin ve net bir cevabı yoktur. Birçok makalede 1000 izlenme için 1 TL veriliyor gibi bir genelleme söz konusu. Fakat bu tüm kanallar için geçerli değildir. Sizin kanalınızda yer alan videoların içeriğine göre reklamlar çıkmaktadır. Eğer reklam verenin bütçesi yüksekse, fazla ödeme alabilirsiniz. Fakat düşükse veya o alanda pek çok kanal varsa, ödemeler düşük olabilir. Youtube kaç para veriyor ve nasıl para kazanabilirim diyorsanız, öncelikle kanalınızın para kazanma durumu aktif olmalıdır. Son gelen güncellemeler ile Youtube artık 4000 saat izlenimi ve 1000 abonesi olmayan kanalların para kazanmasına izin vermiyor. Öncelikle bunu aşamalısınız. Bunu aştıktan sonra da para kazanma özelliğini aktif ederek, gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Youtube izlenme ve abone kazanmak için panelimizdeki servisleri kullanabilirsiniz.
(0)